Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

Pielgrzymka do Włoch śladami świętych – informacje


PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH – PARAFIA BRZYSKA

22.06.2019 r. – 30.06.2019 r.

1 dzień: godz. 3.30 zbiórka uczestników na parkingu przy Parafii pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach, pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą  z Turkami w roku 1683; przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd do hotelu tranzytowego – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; wyjazd do Rimini – zakwaterowanie i obiadokolacja. ( dla chętnych odpoczynek nad morzem)

3 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Loreto, zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; przejazd do Lanciano, zwiedzimy Katedrę (miejsce cudu eucharystycznego); wyjazd do San Giovanni Rotondo – zakwaterowanie
i obiadokolacja.

4 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; zwiedzanie miejsc związanych
z działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; przejazd do hotelu  – zakwaterowanie i obiadokolacja. 
 

5 dzień: godz. 6.00 śniadanie; wyjazd do Watykanu, uczestnictwo
w audiencji  generalnej pod przewodnictwem Ojca Świętego; zwiedzanie bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do słynnej fontanny Di Trevi; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Rzymu – zwiedzanie  bazyliki św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; wyjazd do hotelu  – obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Cascii – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity; przejazd na zwiedzanie Asyżu m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców);
wyjazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

8 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; przejazd do hotelu tranzytowego – zakwaterowanie i obiadokolacja.

9 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta, kościół Macieja oraz spacer od placu i pomnika bohaterów do katedry; wyjazd  do Brzysk – zakończenie pielgrzymki ok. godz. 21.00.

Koszt 9 – dniowej pielgrzymki do Rzymu wynosi: 880 zł + 265 euro

Przy zapisie u ks. Józefa należy wpłacić zaliczkę 200 zł

 

 Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje
z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz
z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę
i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych –   40 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl;
tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Orientacyjne ceny we Włoszech w euro: chleb ok. 2, kawa cappuccino ok. 2, lody ok. 2, woda ok. 2, owoce za l kg ok. 3, korale od 5 do 10, parasole od 10, albumy miast od 5 do 8, różańce od 2 do 10, błogosławieństwo Papieskie ok. 12, wyjazd na kopułę bazyliki ok. 7.