Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BRZYSKA


 

1.Za zrobienie porządku w świątyni oraz dekorację Kościoła „Bóg zapłać” rodzicom młodzieży Bierzmowanej. W tym tygodniu bardzo proszę do sprzątania według kolejki.

Bóg zapłać młodzieży Bierzmowanej z Brzysk za pozłocenie puszki do Kościoła parafialnego.

  1. We wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną pod hasłem „ Weźmijcie Ducha Świętego” rozpoczynającą X Tydzień Biblijny. Drugie Narodowe czytanie Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list do Rzymian. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
  2. Rozpoczęliśmy w dzisiejszą niedzielę Wizytację Kanoniczną w naszej parafii. Taka wizytacja odbywa się w każdej parafii co 5 lat. Są to wyjątkowe chwile dla każdej parafii zarówno dla kapłanów jak i wszystkich wiernych. W tym roku gościmy wśród nas ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę.  Dla przypomnienia.

Po Mszy świętej o 9.00 ks. Biskup odwiedzi rodzinę wielodzietną oraz jednego chorego.

We Wróblowej Msza święta i powitanie ks. Biskupa będzie o godz. 14.00.

 

O godzinie 15.30 – w naszym kościele spotkanie  z rodzinami kapłanów i sióstr zakonnych z parafii, Róże Różańcowe i Bractwa Najświętszego Sakramentu.

16.00 –  Spotkanie z grupami parafialnymi: Akcja Katolicka, Rada Duszpasterska, Caritas Parafialny i Szkolny, Grupa Margaretki, Grupa Modlitewna Królowej Pokoju, Grupa Modlitewna do Krwi Chrystusa.

16.45 –  Spotkanie z grupami parafialnymi: Schola, Służba liturgiczna, KSM.

/ Na te spotkania bardzo serdecznie proszę, aby przybyli wszyscy przedstawiciele Grup parafialnych./

18.00 –  Msza św. z udziałem  Ks. Bpa z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Zakończenie Wizytacji.

Natomiast w poniedziałek ks. Biskup odwiedzi o 10.00 Szkołę we Wróblowej.

O 11.00 Szkołę w Brzyskach.

O godz. 12.00 spotkanie na plebanii  z przedstawicielami Urzędu Gminy oraz Gopsu.

 

  1. Msze św. w tygodniu: środa i czwartek o 18.00, w pozostałe dni rano o godz. 7.00.

We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Do nabycia prasa katolicka: Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Gość Niedzielny, Nasza Arka oraz Niedziela.

 

  1. W IV Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  2. W sobotę, 28 kwietnia 2018 r., w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. W programie: 9.00 – powitanie i różaniec, 10.00 – konferencja, 11.00 – Eucharystia, 12.30 – oratorium maryjno-kolbiańskie, 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka, 17.00 – film „Dwie korony”, 20.00 – wieczór uwielbienia, 22.00 – Eucharystia w intencji kapłanów. 

 

  1. We środę przypada I rocznica śmierci ks. Marka Tutro. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 przybędą do naszej parafii koledzy z rocznika ks. Marka z ks. Waldemarem na czele i odprawią za jego duszę Mszę świętą.

 

  1. Z radością informujemy, że Weronika Źrebiec została Laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe
    i zajęła 1 miejsce w części pisemnej, a 5 miejsce w części ustnej. Natomiast Karolina Maguda zajęła 7 miejsce w części pisemnej, obie brały udział we wspomnianej Olimpiadzie na szczeblu szkół gimnazjalnych. Z kolei Paulina Źrebiec zajęła 8 miejsce w części pisemnej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe na szczeblu szkół ponad gimnazjalnych. Olimpiada miała miejsce w Siedlcach. Jako parafia możemy być dumni że mamy tak wspaniałą i zdolną młodzież, jeszcze raz wielkie gratulacje i mamy nadzieje, że za rok one, a może i inni podejmą trud i wezmą udział w kolejnej Olimpiadzie Wiedzy o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe. Bóg zapłać także ks. Józefowi za podróż oraz sprawowaną opiekę nad uczestnikami Olimpiady.

 

Spotkanie KSM  w piątek od godz. 19.00 do godz. 21.30.

Spotkanie KSM Junior w sobotę o godz. 16.30.

 

Wizytacja kanoniczna  Parafii Św. Marii Magdaleny w Brzyskach

                             Ks. Bp. Ordynariusz Jan Wątroba

                                             15-16 IV 2018r.

 

NIEDZIELA – 15. IV. 2018r.

Msze św. 7.00   9.00    11.30   Wróblowa – 14.00   i  18.00

7.00 Msza święta.

9.00 –  Msza św.  Powitanie Ks. Biskupa – Msza św.

Spotkanie z wielodzietną rodziną oraz z jednym chorym.

11.30 –  Msza św. z udziałem ks. Biskupa.

12.45  obiad.

14.00 Msza we Wróblowej odprawia ks. Biskup.

15.30 –  Spotkanie  z rodzinami kapłanów i sióstr zakonnych z parafii, Róże Różańcowe i Bractwa Najświętszego Sakramentu.

16.00 –  Spotkanie z grupami parafialnymi: Akcja Katolicka, Rada Duszpasterska, Caritas Parafialny i Szkolny, Grupa Margaretki, Grupa Modlitewna Królowej Pokoju, Grupa Modlitewna do Krwi Chrystusa.

16.45 –  Spotkanie z grupami parafialnymi: Schola, Służba liturgiczna, KSM.

18.00 –  Msza św. z udziałem  Ks. Bpa z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Zakończenie Wizytacji. Kolacja z kapłanami z dekanatu.

 

PONIEDZIAŁEK – 16. VI. 2018r.

 

10.00 – 11.00    – Szkoła Wróblowa. / Akademia o Św. Maksymilianie Kolbe Patronie Szkoły oraz Kościoła Filialnego/.

11.00 – 12.00    – Szkoła Brzyska/ Akademia „O szczęściu w życiu człowieka”/.

12.00 –  obiad. / Przedstawiciele Gopsu i Gminy/.