Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

Pielgrzymka Margaretek 14.10.2023

wrzesień 21, 2023

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka
do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikac

W sobotę 14 października odbędzie się 8 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Sanktuariów Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Organizujemy z naszej Parafii wyjazd, na który zapraszamy przede wszystkim Margaretki modlące się za kapłanów i ich rodziny ale także wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą do 4 października. Cena 45 zł obejmuje transport i ubezpieczenie. Plan Pielgrzymki:

9:00 – przywitanie Pielgrzymów (Sanktuarium św. Jana Pawła II)

9:30 – nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II

procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

11:15 – konferencja – ks. Wojciech Węgrzyniak

12:00 Msza św. pod przewodnictwem Kard. S. Dziwisza

przerwa

15:00 – Godzina Miłosierdzia, koronka

XXV Niedziela zwykła

sierpień 31, 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – do użytku wewnętrznego

BRZYSKA

1. Za sprzątanie oraz dekorację Kościoła „Bóg zapłać”. W tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.
Po wszystkich Mszach świętych zbiórka do puszek na Diecezjalne Radio VIA.

2. Składka z ubiegłej niedzieli na cele parafialne wyniosła 5 tysięcy 386 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składamy „ Bóg zapłać

3. W tygodniu czcimy następujących świętych:
a/ poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
Zapraszamy wszystką młodzież na Mszę św. o godz. 18.00.
b/ wtorek – Wspomnienie N. M. Panny z La Salette.
c/ środa – Wsp. męczenników koreańskich Andrzeja i Towarzyszy.
d/ czwartek – Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
e/ sobota – Wspomnienie Świętego Ojca Pio.

4. Msze święte w tygodniu: w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18.00 w pozostałe dni rano o 7.00.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Do nabycia prasa katolicka: Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Gość Niedzielny oraz Niedziela.

6. „Bóg zapłać” Pani Bogusławie Wojdyła za zorganizowanie Pielgrzymki chorych do Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu. Wszystkim chorym i starszym „ Bóg zapłać” za udział w Dniu chorych w Dębowcu.
Kapłanom oraz Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania „ Bóg zapłać” za udział w piątkowej Mszy świętej w Dębowcu.

7. W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich ministrantów zarówno z Brzysk jak i z Wróblowej na spotkanie integracyjne, które odbędzie się na Liwocz Arenie o godz. 16.00. W programie między innymi gry, zabawy na boisku oraz grill. W razie deszczu spotkanie zostanie przeniesione na inny termin.

8. Wyjazd na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie w sobotę 23 września o godz. 6:15. Zbiórka na parkingu przy kościele o 6:05. Autobus jadąc do Brzysk zatrzyma się jeszcze we Wróblowej i Ujeździe. Prosimy zabrać ze sobą wygodne, turystyczne obuwie.

WRÓBLOWA

1. Za sprzątanie oraz dekorację Kościoła „Bóg zapłać”.
Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Diecezjalne Radio VIA.

3. W tygodniu czcimy następujących świętych:
a/ poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży.
Zapraszamy wszystką młodzież na Mszę św. o godz. 18.00.
b/ wtorek – Wspomnienie N. M. Panny z La Salette.
c/ środa – Wsp. męczenników koreańskich Andrzeja i Towarzyszy.
d/ czwartek – Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
e/ sobota – Wspomnienie Świętego Ojca Pio.

4. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela.

5. „Bóg zapłać” Pani Bogusławie Wojdyła za zorganizowanie Pielgrzymki chorych do Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu. Wszystkim chorym i starszym „ Bóg zapłać „ za udział w Dniu chorych w Dębowcu.

6. W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich ministrantów zarówno z Brzysk jak i z Wróblowej na spotkanie integracyjne, które odbędzie się na Liwocz Arenie o godz. 16.00. W programie między innymi gry, zabawy na boisku oraz grill. W razie deszczu spotkanie zostanie przeniesione na inny termin.

7. Wyjazd na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie w sobotę 23 września o godz. 6:15. Zbiórka na parkingu przy kościele o 6:05. Autobus jadąc do Brzysk zatrzyma się jeszcze we Wróblowej i Ujeździe. Prosimy zabrać ze sobą wygodne, turystyczne obuwie.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.