Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

Spotkanie KSM

wrzesień 6, 2021

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z ks. Piotrem zaprasza młodzież od 13 roku życia na spotkanie w każdy piątek o godz. 18:00 w salce parafialnej.

WIELKANOC

sierpień 31, 2018

Do użytku wewnętrznego

Brzyska

1. Dziś największe święto nas chrześcijan – Pamiątka Zmartwychwstania Chrystusa.

1. Bóg zapłać za zrobienie porządku w Kościele oraz za złożone z racji strojenia pieniądze. Proszę na przyszłą niedzielę do sprzątania według kolejki. Serdeczny „Bóg zapłać” Pani Kościelnej z mężem za przygotowanie pięknej Ciemnicy i Grobu Bożego oraz za wszelkie prace. Za pomoc „ Bóg zapłać” pewnej rodzinie, ale nie chcieli aby dziękować po imieniu. Bóg zapłać Panu organiście. Bóg zapłać ministrantom i lektorom za przygotowanie Liturgii. Bóg zapłać młodzieży KSM  za przygotowanie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, czuwanie w Wielki Czwartek  w Ciemnicy oraz za prowadzenie pięknej Adoracji przy Bożym Grobie w Wielki Piątek. Również za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego oraz za śpiew.  Bóg zapłać Różom Różańcowym i Bractwom Najświętszego Sakramentu za Adorację  w Wielki Piątek w Ciemnicy oraz Wielką Sobotę przy Bożym Grobie. Bóg zapłać Panu Bułatowi  za zdjęcia z naszych uroczystości.  Niech Chrystus Zmartwychwstały nagrodzi swoją łaską. Wszystkim za  udział w Liturgii Triduum Paschalnego  „Bóg zapłać”.

1. Jutro drugi dzień Wielkanocy, składka będzie przeznaczona na Uczelnie Katolickie. Usłyszymy słowo Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.30. Wróblowa 10.15.

1. Msze św. w tygodniu w Oktawie Wielkanocy o 18.00. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma postu od pokarmów mięsnych.

1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

1. Do nabycia prasa katolicka: Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Gość Niedzielny oraz Niedziela.

1. Składka na cele parafialne wyniosła 7 tysięcy 132 złote i 17 Euro. Wszystkim ofiarodawcom serdeczny „ Bóg zapłać”.

1. Życzenia księży Biskupów.

Również życzenia wielkanocne dla wszystkich przesyła Rektor Seminarium Duchownego oraz Diecezjalnego Radia VIA i Akcja Katolicka.

Wróblowa

1. Bóg zapłać za zrobienie porządku w Kościele. Serdeczny „Bóg zapłać” Pani Kościelnej za przygotowanie Grobu Bożego oraz za wszelkie prace. „Bóg zapłać” za pomoc wszystkim osobom .  Bóg zapłać ministrantom  i lektorom za przygotowanie Liturgii. Bóg zapłać młodzieży KSM  za przygotowanie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, czuwanie w Wielki Czwartek  w Ciemnicy oraz za prowadzenie pięknej Adoracji przy Bożym Grobie w Wielki Piątek. Również za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Niech Chrystus Zmartwychwstały nagrodzi swoją łaską. Wszystkim za  udział w Liturgii Triduum Paschalnego  „Bóg zapłać”.

1. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela.

1. Wszystkim ofiarodawcom serdeczny „ Bóg zapłać” za składkę na kwiaty do Bożego Grobu.

1. Życzenia księży Biskupów.

1. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie ma postu od pokarmów mięsnych.