Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

XXV niedziela zwykła – do użytku wewnętrznego

Sierpień 31, 2018

Brzyska

1.Za zrobienie porządku w świątyni oraz dekorację kościoła „ Bóg zapłać”. W tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.

1. W tygodniu czcimy następujących świętych:

a/ czwartek          — Wspomnienie świętego Wincentego a Paulo.

b/ piątek               —  Wspomnienie świętego Wacława.

c/ sobota               —  Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa u Boga świętych Patronów.

1. Msze święte w tym tygodniu: w środę i czwartek i sobota o godz. 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Poniedziałek, wtorek i piątek rano o godz. 7.00.

1. Do nabycia prasa katolicka: Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz Niedziela.

1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 18.00 będzie Wieczór Uwielbienia przygotowany przez naszą młodzież należącą do KSM i księdza asystenta. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Spotkanie KSM  w piątek o godz. 19.00.

1. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka z ostatniej niedzieli września przeznaczona będzie na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach. Zachęca się wiernych do szczególnej ofiarności na ten cel.

Wróblowa

1.Za zrobienie porządku w świątyni oraz dekorację kościoła „Bóg zapłać”.

1. W tygodniu czcimy następujących świętych:

a/ czwartek          — Wspomnienie świętego Wincentego a Paulo.

b/ piątek               —  Wspomnienie świętego Wacława.

1. 18 września rozpoczęła się peregrynacja Relikwii Św. Stanisława Kostki. Relikwie nawiedzą wszystkie parafie w których działają oddziały KSM. Peregrynacja została podzielona na okręgi. Będzie rozpoczynać się spotkaniem KSM – owiczów z całego rejonu przy relikwiach Świętego, a następnie, w kolejnych dniach nawiedzać poszczególne parafie. Peregrynacja dla okręgu Jasło – Nowy Żmigród odbędzie się w Brzyskach w sobotę 29 września. Zapraszamy na godzinę 18.00.

1. Do nabycia prasa katolicka: Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło oraz Niedziela.

1. Dzisiaj w kościele parafialnym w Brzyskach o godz. 18.00 będzie Wieczór Uwielbienia przygotowany przez naszą młodzież należącą do KSM i księdza asystenta. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

W czwartek na godz. 16.00 do Kościoła w Wróblowej serdecznie zapraszamy
na spotkanie młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej  i III Gimnazjum,
która bezpośrednio przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność Obowiązkowa.

Również w czwartek na godz. 16.45 do Kościoła w Wróblowej serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej , które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Spotkanie KSM w Brzyskach w piątek o godz. 19.00.