Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

Sierpień 31, 2018

Do użytku wewnętrznego

Brzyska

1. Za zrobienie porządku oraz złożone z racji strojenia pieniądze „Bóg zapłać”.

W tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele parafialne, wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedziele po wszystkich Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zamiast zbiórki płodów rolnych zgodnie z dekretem ks. Biskupa Ordynariusza. Prośba, aby zbiórkę  przeprowadził Parafialny Zespół Caritas.

1. Codziennie wypominki i Msza święta o godz. 17.00 o 16.00 w Wróblowej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

1. W tym tygodniu czcimy następujących świętych:

a/ poniedziałek – Wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza.

b/ wtorek – Wspomnienie  Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka  i Krystyna.

c/ sobota – Wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej.

1. Do nabycia prasa katolicka: Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże oraz Niedziela.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół we Wróblowej VIII Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „ Ojczyzno ma” organizatorzy zapraszają wszystkich. Będzie można nabyć symboliczne babeczki z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wartościowych inicjatyw uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wróblowej.
  2. Dziś o godz. 19.30 na parkingu przed kościołem parafialnym, wraz z młodzieżą z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję: „Rozpalmy Ogień dla NIEPODLEGŁEJ”. Razem świętujmy Odzyskanie Niepodległości, śpiewając pieśni patriotyczne, słuchając opowieści o bohaterach narodowych i modląc się za Ojczyznę. Można zabrać ze sobą Flagę Narodową.
  3. Za tydzień w niedzielę 18 listopada o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia prowadzony przez naszą młodzież należącą do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i księdza Damiana Ziembę, byłego wikarego w parafii w Dąbrówce, a obecnie wikarego w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie i Diecezjalnego Duszpasterza wspólnoty charyzmatycznej „MIRIAM”. Tematem przewodnim Wieczoru Uwielbienia będą słowa zaczerpnięte z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian: „Gdzie Duch Tam Wolność”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na to wydarzenie.
  4. Spotkanie KSM na plebanii w salce w piątek od godz. 18.00 do godz. 21.30. Serdecznie zapraszamy młodzież od klasy VII Szkoły Podstawowej.
  5. W piątek po Mszy świętej spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII i III Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

Wróblowa

1. Za zrobienie porządku oraz dekorację Kościoła „Bóg zapłać”.
  2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele parafialne, wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedziele po wszystkich Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zamiast zbiórki płodów rolnych zgodnie z Dekretem ks. Biskupa Ordynariusza.

1. Codziennie wypominki i Msza święta o godz. 16.00 w Wróblowej.
  2. W tym tygodniu czcimy następujących świętych:

a/ poniedziałek — Wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza.

c/ sobota – Wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej.

1. Do nabycia prasa katolicka: Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło oraz Niedziela.
  2. Dzisiaj o godz. 16.30 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół we Wróblowej VIII Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „ Ojczyzno ma” organizatorzy zapraszają wszystkich. Będzie można nabyć symboliczne babeczki z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wartościowych inicjatyw uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wróblowej.
  3. Dziś o godz. 19.30 na parkingu przed kościołem parafialnym w Brzyskach, wraz z młodzieżą z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję: „Rozpalmy Ogień dla NIEPODLEGŁEJ”. Razem świętujmy Odzyskanie Niepodległości, śpiewając pieśni patriotyczne, słuchając opowieści o bohaterach narodowych i modląc się za Ojczyznę. Można zabrać ze sobą Flagę Narodową.
  4. Za tydzień w niedzielę 18 listopada o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym w Brzyskach odbędzie się Wieczór Uwielbienia prowadzony przez naszą młodzież należącą do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i księdza Damiana Ziembę, byłego wikarego w parafii w Dąbrówce, a obecnie wikarego w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie i Diecezjalnego Duszpasterza wspólnoty charyzmatycznej „MIRIAM”. Tematem przewodnim Wieczoru Uwielbienia będą słowa zaczerpnięte z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian: „Gdzie Duch Tam Wolność”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na to wydarzenie.

W Czwartek na godz. 15.00 do Kościoła w Wróblowej na spotkanie zapraszamy młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum, która bezpośrednio przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Spotkanie KSM w Brzyskach na plebanii w salce w piątek od godz. 18.00 do godz. 21.30. Serdecznie zapraszamy młodzież z Wróblowej od klasy VII Szkoły Podstawowej.