Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

Spotkanie KSM

wrzesień 3, 2022

SPOTKANIE KSM

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z ks. Piotrem zaprasza młodzież od 13 roku życia na spotkanie w piątek 9 września 2022 o godz. 19:00 w salce parafialnej. Zapraszamy do naszej wspólnoty KSM!

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO LEŻAJSKA I ŁAŃCUTA

Wyjazd na Pielgrzymkę w sobotę 24 września o godz. 6:30 z parkingu przy kościele.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

XXVI Niedziela zwykła

sierpień 31, 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – do użytku wewnętrznego

BRZYSKA

1. 1. Za zrobienie porządku w świątyni oraz dekorację kościoła „Bóg zapłać”. W tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.

1. W SOBOTĘ rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza młodzież i dzieci do brania udziału w tych pięknych nabożeństwach do Matki Najświętszej. Ci, którzy będą mieli przeszkody niech odmawiają różaniec w rodzinie lub indywidualnie.  Msza św. i Nabożeństwa Różańcowe o  godz.  17.00 w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00. We Wróblowej o 16.00.

1. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca – adoracyjna, zmiana tajemnic Różańcowych. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

1. W tygodniu czcimy następujących świętych:

a/ wtorek            — Wspomnienie świętego Wincentego a Paulo.

b/ środa               —  Wspomnienie świętego Wacława.

c/ czwartek          —  Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa u Boga świętych Patronów.

d/ piątek              —  Wspomnienie świętego Hieronima.

e/ sobota             —  Wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

1. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo I sobót miesiąca ostatnie w tym roku. Figurę na procesji niesie Róża Św. Katarzyny Bożeny Maguda.

Na Mszy świętej dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają Różańce.

1. Msze święte w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek i piątek rano o godz.  7.00 w pozostałe dni środę, czwartek  o godz.  18.00 w sobotę o 17.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

1. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela.

1. W sobotę, 8 października 2022 r. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.
WRÓBLOWA
  1. Za zrobienie porządku w świątyni oraz dekorację kościoła „Bóg zapłać”.

1. W SOBOTĘ rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza młodzież i dzieci do brania udziału w tych pięknych nabożeństwach do Matki Najświętszej.  Msza św. o 16.00 i Nabożeństwa Różańcowe. Na Mszy świętej dzieci klasy III przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają Różańce.
  2. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca – adoracyjna, zmiana tajemnic Różańcowych. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

1. W tygodniu czcimy następujących świętych:

a/ wtorek            — Wspomnienie świętego Wincentego a Paulo.

b/ środa               —  Wspomnienie świętego Wacława.

c/ czwartek          —  Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

d/ piątek              —  Wspomnienie świętego Hieronima.

e/ sobota             —  Wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

1. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo I sobót miesiąca ostatnie w tym roku.
  2. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela.
  3. W sobotę, 8 października 2022 r. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.