Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

Spotkanie KSM

wrzesień 3, 2022

SPOTKANIA KSM

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z ks. Piotrem zaprasza młodzież od 13 roku życia na spotkania w piątki o godz. 18:00 w salce parafialnej. Zapraszamy do naszej wspólnoty KSM!

Boże Narodzenie

sierpień 31, 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – do użytku wewnętrznego

BRZYSKA

1. Za sprzątanie Kościoła oraz złożone z racji strojenia pieniądze „Bóg zapłać”. W tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.
Serdeczny Bóg zapłać za przygotowanie pięknej szopki. Szczególne podziękowanie „Bóg zapłać” Pani Kościelnej oraz Tomkowi Kozak, Marcinowi Kozak, Przemkowi Biernackiemu, Krzyśkowi Augustyn i Dominikowi Krajewskiemu za przygotowanie szopki kosztowało to wiele pracy „Bóg zapłać”.
Bóg zapłać Młodzieży KSM ubieranie choinek było aż 12 osób. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji Kościoła na Boże Narodzenie. W tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.
Bóg zapłać młodzieży KSM za przygotowanie czuwania adwentowego przed Pasterką oraz za uświetnienie Pasterki śpiewem. Niech wszystkim Boże Dziecię udzieli obfitości łask na każdy dzień.
Pani Kościelna Józefa Rakoczy dziękuje serdecznie wszystkim rodzinom, które zaopatrzyły się u niej w opłatki na wigilijny stół.
3. We wtorek święto św. Jana Ewangelisty poświęcenie wina. Imieniny ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby.
4. W środę Święto Św. Młodzianków męczenników.
5. W piątek ze względu na to, że Nowy Rok wypada w niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.
6. W sobotę zakończenie Starego Roku 2022. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 9.00 i 16.00, żeby nie było zbytecznego tłoku. We Wróblowej o godz. 11.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7. Msze św. w tygodniu: jutro 7.00, 9.00 i 11.30 w piątek o 17.00 w sobotę o 9.00 i 16.00 w pozostałe dni wtorek, środa, czwartek rano o godz. 7.00.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok.
Msze o 7.00, 9.00 , 11.30 i 15.00. Dzień Modlitw o pokój na świecie. Za odśpiewanie hymnu do Ducha św. „ O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic Różańcowych, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
9. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela.
10. Życzenia świąteczne dla wszystkich diecezjan przesyłają: Księża Biskupi, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Katolickie Radio VIA, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie oraz Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej.
11. Również najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Solenizantek i Solenizantów.
WRÓBLOWA
1.Za sprzątanie Kościoła oraz dekorację Kościoła „Bóg zapłać”.
Serdeczny Bóg zapłać za przygotowanie pięknej szopki. Szczególne podziękowanie „Bóg zapłać” Pani Kościelnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji Kościoła na Boże Narodzenie i pomagali w pracach.
Niech wszystkim Boże Dziecię udzieli obfitości łask na każdy dzień.
2. Jutro Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, poświęcenie owsa na sumie. Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.30 nie ma Mszy św. o 15.00. Składka na Instytut Teologiczno – Pastoralny w Rzeszowie. List Rektora Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. We Wróblowej Msza o 10.15 z poświęceniem owsa.
4. W środę Święto Św. Młodzianków męczenników.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok.
Msze o 7.00, 9.00 , 11.30 i 15.00. Wróblowa o 10.15. Dzień Modlitw o pokój na świecie. Za odśpiewanie hymnu do Ducha św. „ O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic Różańcowych, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
8. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela.
9. Życzenia świąteczne dla wszystkich diecezjan przesyłają: Księża Biskupi, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Katolickie Radio VIA, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie oraz Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej.
10. Również najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Solenizantek i Solenizantów.
Kolęda
27.XII.2022