Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach

Spotkanie KSM

wrzesień 6, 2021

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z ks. Piotrem zaprasza młodzież od 13 roku życia na spotkanie w każdy piątek o godz. 19:00 w salce parafialnej.

II Niedziela Adwentu

sierpień 31, 2018

Do użytku wewnętrznego

Brzyska

1. Za zrobienie porządku w świątyni „Bóg zapłać”. Bóg zapłać za pieniądze złożone z racji strojenia Kościoła. W tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.

1. Dziś I niedziela – adoracyjna, składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie.

1. W tygodniu czcimy następujących świętych:

a/ środa  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze święte o godz. 7.00  i 17.00 we Wróblowej o godz. 15.30.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają medaliki na Mszy o godzinie 17.00. Dzieci z Wróblowej we Wróblowej o godzinie 15.30.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpi zakończenie Roku św. Józefa obchodzonego w Kościele powszechnym. Z tej racji we wszystkich parafiach należy w tym dniu ponowić akt zawierzenia św. Józefowi.

1. Do chorych, którzy nie mogą przybyć na spowiedź do kościoła jeździć będziemy po domach we środę 15.XII. od godz. 13.00. Proszę zapisywać chorych u Pani kościelnej w zakrystii.

1. Roraty poniedziałek, wtorek, piątek i sobota rano o godz. 7.00 przed Roratami śpiewamy Godzinki o Matce Bożej.

W środę  7.00 i 17.00 we Wróblowej o 15.30. W czwartek o godzinie 17.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

1. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci raz Niedziela w cenie 8 złotych.

Do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny  jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” mała  —-   6 zł.

1. W przyszłą niedzielę 12 grudnia kwesta dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża na paczki świąteczne dla starszych, chorych i samotnych z rejonu jasielskiego. Kwestę przeprowadzą członkowie Szkolnego Koła PCK przy ZSP w Brzyskach.

1. W przyszłą niedzielę tj. 12 grudnia strażacy OSP z Brzysk rozniosą  kalendarz strażacki na 2022 rok.

Strażacy proszą o życzliwe przyjęcie kalendarza, zaś zebrane dobrowolne datki przeznaczone będą na działalność statutową OSP.

Wróblowa

1. Za zrobienie porządku w świątyni „Bóg zapłać”.
  2. Dziś I niedziela – adoracyjna, składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

Po  Mszy św. zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie.

1. W tygodniu czcimy następujących świętych:

a/ środa  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze święte o godz. 7.00  i 17.00 we Wróblowej o godz. 15.30.

1. Do chorych, którzy nie mogą przybyć na spowiedź do kościoła jeździć będziemy po domach we środę 15.XII. od godz. 13.00. Proszę zapisywać chorych.

1. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela w cenie 8 złotych.

Do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny  jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” mała  —-   6 zł.

1. Opłatki we Wróblowej można nabyć od dziś są wyłożone przy obrazie Świętego Maksymiliana. Zapłata za opłatki będzie przeznaczona dla Was, czyli na Kościół we Wróblowej więc myślę, że nie będziecie przeliczać, gdzie by opłatki taniej kupił ani szczędzić grosza bo cel jest szczytny. A radosnego dawcę Pan miłuje.